neděle 19. října 2014

The One with SAPA Fehérvár AV19

11. kolo, pátek 17. 10. 2014, 18:30, Zimní stadion Znojmo
V 11. kole hráli Orli s neoblíbeným soupeřem z Maďarska.

Čerti z Fehérváru patří k těm méně oblíbeným soupeřům. Prostě to proti nim nejde (nebo jde, ale málo kdy). Což se ale nepotvrdilo v první třetině tohoto zápasu. Už ve druhé minutě poslal Orly do vedení Martin Podešva. Orli byli celkově aktivnějším týmem a i díky tomu zvyšoval na 2:0 krásnou střelou pod břevno Roman Tomas. A když hned po přestávce vystřelil Adam Havlík Orlům třígólové vedení, zdálo se, že Orli mají více než dobře nakročeno k hladkému vítězství.
Soupeř se ale dokázal dostat do kontaktu díky gólu Ference Kocsise na 3:1, to bylo v 27. minutě. O tři minuty později už to bylo pouze o gól (na 3:2 snižoval Csaba Kovács) a zápletka byla na světě. Hra se velmi rychle srovnala a Fehérvár začal být dokonce nebezpečnější. Trochu klidu přidal do řad Orlů Peter Pucher, který tečoval v přesilové hře střelu Jakuba Grofa
Ve třetí třetině se hosté snažili vyrovnat skóre. V přesilovce 5 na 3 se Fehérváru opět podařilo snížit na rozdíl jediné branky, konkrétně to byl Michael Boivin. V 53. minutě Orli znovu odskočili na dvě branky, Martin Podešva si tak připsal už druhou branku v utkání. Ale o minutu později se zápas znovu změnil v drama - Csanad Erdely dal svému týmu do posledních minut naději. Orli naštěstí koncovku zápasu zvládli a zapsali si do tabulky důležité dva body.
A ještě pár statistik. Peter Pucher je s 19 body nejproduktivnějším hráčem EBEL s 5 góly a 14 asistencemi (14 asistencí z něho zároveň dělá také nejproduktivnějšího nahravače). Obráncům kraluje Jakub Grof, má 12 bodů (2 + 10). Orli vedou i statistiku využití přesilovek s 35% úspěšností.