pondělí 13. října 2014

The One with Dornbirner Eishockey Club

10. kolo, neděle 12. 10. 2014, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Desáté kolo proti sobě poprvé v sezóně postavilo Orly ze Znojma a rakouský Dornbirn.

Takový zápas snad ani nepamatuji. Ten zápas měl prostě všechno! Zapálení, góly, krásné souhry, bitku. Nedalo by se mu snad vůbec nic vytknout. Rekordní vítězství Orlů začalo dobrým hokejem z obou stran. Dornbirn vůbec nevypadal na to, že den před tím sehrál vyčerpávající utkání v Maďarsku a velmi často ohrožoval znojemského brankáře Tomáše Tomka, který se domácímu publiku představil poprvé. A bohužel poprvé kapituloval, když ho překonal Chris D'Alvis. Orlům se do konce třetiny podařilo vyrovnat, v přesilové hře skóroval Pavel Rosa. Začátek druhé třetiny ani v nejmenším nenaznačoval, že se za krátko začnou dít neuvěřitelné věci. Začalo to nevinně, ve 27. minutě nahazoval puk na bránu Jan Šeda a ono nahození tečoval jeden z hráčů hostí do vlastní brány. Ani ne o minutu později zvyšoval skóre Martin Bača a 20 vteřin na to svítilo na kostce na ledem skóre 4:1, když se před bránou Dornbirnu nejlépe zorientoval Peter Pucher. Orli stále neměli dost! Na 5:1 zvyšoval svou dělovkou Jakub Grof. Najednou se však skóre měnilo na druhé straně. V oslabení se dokázal prosadit již jednou skórující Chris D'Alvis. A Tomáš Tomek byl domácí střídačkou odvolán, nahradil ho Patrik Nechvátal. Pro podobnou taktiku se rozhodl taktéž hostující kouč. Dornbirnu to nebylo nic platné. Do konce druhé třetiny se prosadil znovu Pavel Rosa a dvakrát Branislav Rehuš. Závěr třetiny ozdobila bitka Martina Němčíka a Nikolase Petrika. Třetí třetina přinesla pouze kosmetické upravení konečného skóre na 10:2 pro Orly. Devátý gól přidal Jan Lattner a jubilejní desátý (a zároveň svůj první A-týmu Orlů) Jindřich Abdul.